Seiko Prospex 1965 Diver’s Modern Re-interpretation

Re-interpretácia potápačských hodiniek Seiko so špeciálnym textilným remeňom.
Od prvého predstavenia potápačských hodiniek v roku 1965 spoločnosť Seiko neustále posúvala hranice možností, ktoré môžu hodinky pre potápačov ponúknuť. Dnes spoločnosť hrdo predstavuje dva nové modely z kolekcie Prospex, ktoré sú moderné re-interpretáciou obľúbených potápačských hodiniek z rokov 1965 a 1970.

Hodinky sú unikátne tiež tým, že textilný remeň je navrhnutý priamo pre potápanie. Tieto dva modely dosahujú perfektnú rovnováhu medzi dizajnom a funkčnosťou a zároveň stelesňujú pokrokové inovácie, ktorými sú hodinky Prospex známe.


Seichu. Tradičná technika z Japonska.


Nové textilné remienky, ktoré vyrobené tradičnou technikou zapletania z Japonska zvanou Seichu. Vyznačujú sa hustou štruktúrou a predstavujú dekoratívny opasok, ktorí drží na svojom mieste Japonské Kimono. Remene majú jedinečnú japonskú textúru a sú vyrobené tak, aby mali takmer štvornásobnú pevnosť oproti bežným textilným remeňom.

Ich pevnosť a odolnosť pri vystavení slnečnému žiareniu spĺňajú náročné štandardy potápačských hodiniek Seiko a sú ideálnou voľbou pre amatérke i profesionálne použitie pod vodnou hladinou. Vďaka jedinečnému vzoru, sú remene flexibilné príjemné na nosenie a umožňujú koži dýchať, čo zaisťuje maximálne pohodlie na zápästí.


Modely z rokov 1965 a 1970 v novom modernom odeve.Oba varianty pochádzajú z rovnakého dizajnu. Hnedý číselník a luneta hodiniek sú inširované prvým modelom z roku 1965 a vzorovaný číselník nasledujúceho modelu z roku 1970, Oba harmonicky ladia k remienkom, ktoré sú v tlmených zemitých farbách. Súčasťou balenia je taktiež druhý remeň v inom farebnom prevedení, ktorý vymeniť je veľmi jednoduché.Pôvodný vzhľad, nové špecifikácie


Chod hodiniek zabezpečuje osvedčený kaliber 6R35, ktorý poskytuje rezervu chodu 70 hodín a vodotesnosť až 200 M. Zafírovému sklíčku samozrejme nechýba antireflexná vrstva. Indexy spolu s hodinovou, minútovou a sekundovou ručičkou sú potiahnuté špeciálnou vrstvou Lumibrite® vo vintage farbe, ktorá korešponduje so zemitými tónmi na číselníku a remeni.


Originálne potápačské hodinky Seiko z roku 1965 a 1970


Medzi fanúšikmi Seiko sú známe pod označením 62MAS. Potápačské hodinky z roku 1965 s automatickým kalibrom a vysokou odolnosťou voči vode do 150 M. Hodinky boli navrhnuté tak, aby poskytovali maximálnu spoľahlivosť v najnáročnejších podmienkach. Svoje nadpriemerné schopnosti preukázali počas expedície na Antarktíde v 60-tich rokoch, čím odštartovali žiarivú budúcnosť.Päť rokov po predstavení prvých japonských potápačských hodiniek uviedla spoločnosť Seiko ďalšiu novinku - potápačské hodinky s asymetrickým predĺžením púzdra pre ešte lepšiu ochranu korunky na pozícii 4 hodín. Konštrukcia hodiniek, ručičky a indexy s luminescenciou spolu s vodotesnosťou do 150 M zaručili tú správnu voľbu. Tieto vlastnosti preverili extrémne podmienky, keď v rokoch 1974 - 1976 zvolil japonský dobrodruh Naomi Uemura pre absolvovanie 12 500 km dlhú trasu z Grónska až na Aljašku.