Longines Flagship Heritage

Longines vzdáva poctu svojej kolekcii Flagship, novým modelom Heritage, ktorý sa vyznačuje čiernym ciferníkom a znakovým dizajnom z 50. rokov. Tieto hodinky sú inšpirované vzácnym kúskom a majú jednoduchú a nadčasovú estetiku. Hodinky sú poháňané mechanickým samonaťahovacím strojčekom (L615). Puzdro je vyrobené z nehrdzavejúcej ušľachtilej ocele a má priemer 38,5 mm.Ako znak tejto kolekcie je na zadnom šrobovacom viečku vyrytá zlatá karavela, zdobená modrým smaltom. Karavela bola malá, no veľmi rýchla Španielska loď, ktorou sa plavilo v 15. 16. a 17 storočí.Kolekcia Flagship, ktorá bola uvedená na trh v roku 1957, bola jednou z prvých línií, ktoré Longines pomenoval. S týmto rozhodne podmanivým názvom sa stala korunovačným klenotom značky Longines od 50 rokov 20 storočia. Tieto hodinky, pôvodne určené pre mužov, mali veľký úspech aj u žien.Dnes sa Longines vracia k tomuto nadčasovému unisex dizajnu a čerpá inšpiráciu zo vzácneho modelu s čiernym ciferníkom z roku 1957, ktorý si cenia najmä zberatelia. Nová celo čierna Flagship, ktorá spája technickú odbornosť s eleganciou, osloví všetkých nadšencov historických hodiniek.

Tieto hodinky sú poháňané mechanickým samonaťahovacím strojom (L615) a puzdro je vyrobené z nehrdzavejúcej ocele. Charekteristickým znakom kolekcie sú skosené, dovnútra smerujúce rožky, ktoré dodávajú tomu modelu rafinovanú a štýlovú siluetu.Tento model, verný dizajnu originálnych hodiniek, odhaľuje čierny lakovaný ciferník s leštenou povrchovou úpravou, zvýraznený aplikovanými indexmi v tvare fazetovaných lichobežníkov. Model je prezentovaný na koženom remienku s jemným béžovým prešívaním a je vybavený preklápacou sponou.


Táto nová variácia dopĺňa líniu Flagship Heritage, ktorá doteraz pozostávala z oceľovej verzie s krémovým ciferníkom, ako aj z limitovanej série uvedenej na 60. výročie kolekcie, oslavované v spolupráci s ambasádorkou Longines Kate Winslet.Viac informácií nájdete na našej predajni alebo na:

https://www.hodinarstvo.sk/hodinky-longines-flagsh...