: : : : : : Sme tu pre Vás. Elektronické objednávky vybavujeme každý deň : : : : : :

Astron GPS Solar Kintaro Hattori 160te výročie - Limitovaná edícia


"O krok pred ostatnými." 160. výročie narodenia Kintara Hattoriho sa nesie v znamení špeciálnej edície hodiniek Astron GPS Solar.

Dnes spoločnosť Seiko hrdo oslavuje život, kariéru a úspechy svojho zakladateľa hodinkami Astron GPS Solar z limitovanej edície, ktoré sú dokonalou ukážkou vízie spoločnosti. Seiko sa vždy snažilo byť „O krok pred ostatnými“.

Kintaro Hattori 1860 - 1934

- Podnikateľ, vizionár a filantrop -

Keď sa zakladateľ spoločnosti Seiko Kintaro Hattori narodil v roku 1860 v centre Tokia, Japonsko prechádzalo rozsiahlymi spoločenskými a priemyselnými zmenami, ktoré sa na svetovom javisku dostalo po viac ako dvoch storočiach samostatnej izolácie. Bol to čas príležitostí a nikto nechápal jeho význam viac ako Kintaro. Ako 17-ročný založil vo svojom dome vlastný podnik na opravu hodiniek a len o štyri roky neskôr založil vlastnú spoločnosť, ktorá opravovala, dovážala a predávala hodiny a hodinky. Pod jeho vedením sa z jeho začínajúceho „start-upu“ stal popredný japonský výrobca hodiniek. Z tohto dôvodu bol čoskoro v Japonsku známy ako „kráľ hodiniek na východe“.

1860 Narodený v Ginze v Tokiu.

1881 Zakladá spoločnosť K. Hattori & Co. (vek 21).

1892 Zakladá továreň Seikosha a začína vyrábať nástenné hodiny (vek 31).

1895 Otvára obchod v Ginze a vyrába prvé vreckové hodinky spoločnosti Timekeeper.

1905 stáva sa najväčším predajcom hodín a hodiniek v Japonsku a otvára obchodné pobočky v Šanghaji a Hongkongu.

1913 Predstavuje prvé japonské náramkové hodinky Laurel.

1923 Továreň Seikosha a kancelárie spoločnosti K. Hattori & Co Ltd. zhoreli pri požiari, ktorý zničil Tokio po veľkom zemetrasení v septembri tohto roku. Kintaro okamžite začal znovu budovať pobočku a získal si dôveru verejnosti verejným ponúknutím bezplatne vymeniť asi 1 500 hodiniek a hodín, ktoré sa mali síce opraviť, ale boli zničené požiarom.

1924 Uvádza na trh prvé hodinky nesúce meno SEIKO.

1930 Zakladá nadáciu Hattori Hokokai s cieľom poskytovať štipendiá a podporu verejných prác. Nadácia je aktívna dodnes.

1934 Zomiera vo veku 73 rokov.


Seiko Astron. Svetový líder v oblasti solárnych technológií GPS.

V roku 2012 Seiko demonštrovalo svoje vedúce postavenie v oblasti hodinárstva v oblasti špičkových technológií pomocou prvých hodiniek GPS Solar na svete. Po pripojení k sieti GPS sa Astron stlačením tlačidla prispôsobí každému časovému pásmu na zemi a vďaka tomu, že všetku potrebnú energiu berie iba zo svetla, už nikdy nepotrebuje výmenu batérie. Ponúka miestny čas s presnosťou atómových hodín nech ste kdekoľvek na zemi. V sučastnosti poháňa najnovšia generácia technológie Astron GPS Solar nové hodinky venované ku 160 výročiu narodenia Kintara Hattori.

Dizajn, ktorý hovorí o dedičstve Seiko

Vďaka svojim hlbokým čiernym tónom, zlatým tónom a vysoko lesklému rámiku majú hodinky na zápästí vynikajúci vzhľad, ktorý zodpovedá ich dedičstvu.

Puzdro hodiniek a náramok sú vyrobené z titánu s tvrdým povrchom odolným proti poškriabaniu.Zadné viečko, ktoré rozpráva príbeh Kintara Hattoriho

Zadná časť puzdra nesie Kintarovo meno a tri pripomenutia jeho odkazu. Ochranná známka „S“, ktorú zaregistroval v roku 1900, zaberá stred viečka. Jeho motto „O krok pred ostatnými“ sa objavuje nad ním a meno Seiko, ktoré bolo prvýkrát použité v roku 1924, sa pýši miestom na okraji.

Na zadnej strane puzdra je nápis „Limited Edition“ a sériové číslo jednotlivých hodiniek (0001 / 2500-2500 / 2500).

Poznámka: V našej ponuke nájdete hodinky so sériovým číslom 693/2500


Značka „S“; Prvá Kintariho ochranná známka.

Od roku 1900 používal Kintaro na svojich výrobkoch túto značku „S“ so štvorcovými aj okrúhlymi okrajmi. Bola zaregistrovaná ako ochranná známka jeho spoločnosti K. Hattori & Co. S hodinkami je dodaný taktiež pamätný odznak.

Viac info nájdete aj na oficiálne stránke SEIKO.